specjalista sem

Specjalista WordPress - Freelancer

Dedykowane usługi WordPress oraz WooCommerce dla Twojego biznesu.

Kontakt
Freelancer WordPress & WooCommerce - Twoje dedykowane wsparcie
Rozwiązania wspierające rozwój strony oraz sklepu internetowego
Dedykowane Szablony

Praca w zakresie tworzenia projektów w systemie WordPress wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale również doświadczenia. Warto więc zaufać specjalistom w tym temacie. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją ofertą oraz do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Kim jest specjalista WordPress?

Wordpress to rozwiązanie z długą historią na rynku narzędzi do tworzenia serwisów internetowych. Od prostego systemu służącego do tworzenia bloga wyewoluował do narzędzia, które spełni oczekiwania wymagającego klienta o bardzo rozbudowanych potrzebach. Zawsze traktowany był jako łatwy we wdrożeniu i obsłudze wręcz dla każdego.

Można powiedzieć, że każdy może być specjalistą. Pewnie tak, ale w bardzo podstawowym zakresie. Obecnie, aby wykorzystać możliwości tego narzędzia nie wystarczą dobre chęci i takaż znajomość komputera.

Wordpress daje ogromne możliwości wyboru zarówno komercyjnych jak i bezpłatnych motywów, na podstawie których można utworzyć imponujący serwis. Na tym etapie nawet początkujący użytkownik może wybrać, pobrać i zainstalować cudownie zapowiadającą się templatkę, a nawet z powodzeniem jej używać. Prosty schemat zgodny z założeniami nie powinien nastarczać trudności. Jeśli poświęci się czas na tym etapie nie jest potrzebna pomoć specjalisty WordPress.

Nie każdy jednak poradzi sobie z tym, aby nasz serwis z przygotowanymi treściami wyglądał tak jak podgląd szablonu. Dochodzi kwestia doboru grafiki i treści. Korzystając z gotowych rozwiązań nie możemy wymagać, że nasz projekt po dodaniu niezoptymalizowanych elementów będzie równie zachwycający co pierwowzór.

Dlatego warto korzystać z dedykowanych rozwiązań szablonów konfigurowanych od początku pod potrzeby danego projektu.

Czym może zajmować się specjalista WordPress?

specjalista sem

Tworzenie dedykowanych szablonów

Z pomocą przychodzi nam możliwość utworzenia szablonu, do czego potrzebujemy już wiedzy nieco bardziej specjalistycznej. Profesjonalista znający zasady budowania elementów stron przygotowuje na podstawie projektu graficznego elementy spełniające różne funkcje. Dla przykładu strona prezentująca ofertę może zostać przystosowana do zupełnie innego układu niż strona główna czy możliwości.

Minimalne wymagania, aby stworzyć szablon to znajomość html-a, CSS-a , JavaScript, języka PHP oraz znajomości struktury i funkcji samego Wordpress-a. Równie ważne są ogólne zasady tworzenia stron internetowych powiązane z ich wpływem na pozycjonowanie serwisu w ogólnodostępnych przeglądarkach.

Niemniej stworzenie własnego motywu opartego na unikalnych szablonach, grafice i pomyśle to zadanie dla osoby, która zna wymagane technologie i potrafiącej rozwiązywać problemy programistyczne.

Wybór w zasobach repozytorium

Oczywiście specjalista może również stosować gotowe rozwiązania. Istnieje bardzo wiele wtyczek, sklepów i modułów do stron internetowych WordPress.

Doświadczony użytkownik systemu wie jak szybko uzyskać właściwy efekt. Zna przydatne wtyczki wspierające funkcjonalność i efekty wizualne. Wie też, z których narzędzi należy korzystać a które przeciążą projekt. Specjalista zna również narzędzia niezbędne do wydajnej pracy ze znanymi technologiami.

Rozwój wiedzy i możliwości

Profesjonalne tworzenie stron internetowych wymaga stałego doskonalenia i śledzenia zmian w technologii oraz trendach. Nie często specjalista Wordpress pracuje z klientem już na etapie ustalania i wyboru rozwiązań.

Istotną więc jest wiedza kiedy i jak zastosować różne formy prezentacji w internecie takie jak wizytówka, strona firmowa, sklep internetowy, blog, portal czy landing page. Landing Page tłumaczony jako strona docelowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o zwiększanie konwersji przy kampaniach internetowych.

Tworzenie landing page w Wordpressie

Ten rodzaj strony wykorzystuje się jako cel dla osoby pozyskanej z działań promocyjnych z reklamy na Facebooku czy z newslettera albo kampanii linków sponsorowanych AdWords. Dzięki umiejętnościom programistycznym specjalista Wordpress może stworzyć od podstaw świetnie wyglądającą stronę o określonym celu.
Może też użyć narzędzi, dzięki którym z gotowych elementów złoży właściwy produkt.

Najważniejsze zadania Specjalisty WordPress

specjalista sem

Optymalizacja czasu ładowania

Aby całość pracowała zgodnie z oczekiwaniami odbiorców, bo przecież to ich zdanie jest najważniejsze należy bardzo poważnie potraktować proces optymalizacji zarówno samego Wordpressa jak i Woocomerce. Ten drugi jest dodatkiem i nie może zakłócać działania całego serwisu. Długi czas wczytywania bez wątpienia wzbudza u większości odbiorców zniechęcenie i zdecydowanie zwiększa ryzyko opuszczenia strony. Jest to jeden z głównych problemów uniemożliwiający wzrost liczby odbiorców oraz wielkości sprzedaży. Nieużywane komponenty również są ładowane przez WordPress i powodują jego spowolnienie. Wszystkie trzymane pliki na serwerze mogą być celem ataku dlatego ważne jest usuwanie a nie tylko wyłączanie nieużywanych wtyczek.

Kolejne aktualizacje zarówno Wordpressa jak i pojedynczych wtyczek wprowadzają udogodnienia, nowe funkcjonalności, ale często też eliminują zagrożenia. Wordpress jest jednym z popularniejszych CMS-ów , w związku z czym ilość ataków jest większa niż w przypadku innych systemów. Konieczna jest więc szczególna dbałość o aktualizacje w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Kod w plikach źródłowych można zmniejszyć poprzez usunięcie z niego zbędnych znaków, ale przy zachowaniu jego pełnej funkcjonalności.

Należy również użyć wydajnych pluginów odpowiadających za cache strony oraz kompresję plików. Cache jest pamięcią podręczną przeglądarki. Odpowiednie jej ustawienie pomoże w szybszym wczytywaniu się strony. Elementy, które nie są na bieżąco aktualizowane, mogą być wczytywane z pamięci. Należy też zadbać o asynchroniczne ładowanie skryptów JavaScript.

specjalista sem

Bezpieczeństwo

Staranna konfiguracja Wordpressa wraz z wszystkimi zainstalowanymi dodatkami jest początkiem stałego procesu dbania o bezpieczeństwo systemu. Bieżąca aktualizacja nie tylko zapewni korzyści z nowych funkcji, ale zapewni instalację kodu bezpieczniejszego, pozbawionego odnalezionych błędów. Popularność tego CMS-a jest ogromnym atutem, ale również naraża jego użytkowników na ataki botów- aplikacji internetowych, które poszukują luk w oprogramowaniu rozwiązań, które najczęściej w wyniku braku aktualizacji systemu są podatne na włamanie.

Nie jest to jednak problemem tylko Wordpressa, ale również innych aplikacji internetowych (np. Gmail-a). Ekspert zabezpieczy stronę certyfikatem. Zastosuje bezpieczne reguły logowania takie jak silne hasła, logowanie za pomocą adresu e-mail, zmianę domyślnego adresu logowania. Zaleci też dwupoziomowe uwierzytelniane.

specjalista sem

Konfiguracja analityki internetowej

Każdy projekt wymaga starannego przygotowania i optymalizacji, które sprawią, że będzie widoczny, łatwy w użyciu i dzięki temu zostaną uzyskane satysfakcjonujące wyniki. Skuteczność pracy należy monitorować, zmieniać , ulepszać dostosowując do zmieniających się warunków i założeń.

Specjalista Wordpress nie tylko połączy nasz serwis z popularnymi rozwiązaniami służącymi do analizy zachowań odwiedzających, ale w razie potrzeby wybierze narzędzia, które ułatwią ich wykorzystanie przez administratorów. Zainstaluje przydatne, wygodne i bezpieczne wtyczki, które nie przeciążą naszego serwisu.

specjalista sem

Optymalizacja

Szybkość wczytywania zasobów internetowych jest bardzo ważna, gdyż znacząco wpływa na odbiór i ocenę przez użytkowników jak i roboty Google. Dla odwiedzających poziom szybkości działania WordPressa przekłada się przede wszystkim na komfort użytkowania.

Ocenę prędkości wczytywania strony internetowej przez roboty Googla łatwo przeprowadzić za pomocą oficjalnego narzędzia Google Page Speed Insights , uzyskując ocenę, która wpływa na pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Znajomość narzędzi przynosi wymierne korzyści, przykładem jest kampania Google Ads, która jest po prostu tańsza w przypadku dobrej optymalizacji.

Wykorzystanie WooCommerce przy tworzeniu sklepów internetowych

 • Tworzenie sklepów WooCommerce

  Na szczególną uwagę zasługuje popularna wtyczka WooCommerce. Będzie ona naturalnym wyborem specjalisty Wordpress do prowadzenia platformy sprzedażowej. Jest przyjaznym dla użytkownika pluginem. Cechuje ją łatwość sprzedaży produktów, administracji sklepem. Daje możliwość wprowadzenia zarówno produktów fizycznych jak i usług w postaci abonamentów, karnetów czy nawet kursów online. Daje duże możliwości rozbudowy. I tu ogromną rolę odgrywa wiedza i doświadczenie. Znajomość kolejnych rozszerzeń, ich zastosowania, wydajności i wpływu na działające już elementy są niezastąpione.
 • Tworzenie dedykowanych rozwiązań w WooCommerce

  WooCommerce nie jest niezależnym oprogramowaniem, a jedynie pluginem do WordPressa, w dlatego też na pewnym etapie rozwoju można napotkać na ograniczenia rozwojowe i efektywnościowe platformy, z którymi poradzi sobie jedynie osoba z wiedzą i doświadczeniem programistycznym. WooCommerce jest systemem otwartym (open source), co pozwala na zmianę kodu i dostosowywanie go do indywidualnych potrzeb.

  Samodzielne tworzenie rozszerzeń pomaga również unikać niekompatybilności rozwiązań wyprodukowanych przez różnych twórców. Ważnym jest utworzenie funkcjonalnego systemu nie kolidujących ze sobą elementów, co jest łatwiejsze, gdy ich autorem jest jedna grupa lub osoba.

 • Integracja płatności i sposobów wysyłki w WooCommerce

  Jednym z ważnych ograniczeń WooCommerce jest to, że standardowo oferuje tylko płatności za pośrednictwem PayPala. Jest to usługa dobrze dopracowana i wygodna w użyciu. Jednak ze względu na wysokie prowizje niezbyt chętnie wybierana. Opcje płatności możemy jednak rozszerzyć o popularne bramki, takie jak np. Dotpay, Tpay, Przelewy24 ). W tym celu część operatorów płatności (np. PayU, Tpay) udostępniła w repozytorium WordPress bezpłatne wtyczki integrujące.

  Oczywiście WooCommerce pozwala na aktywowanie płatności za zamówienia na konto bankowe sprzedawcy – klient po zamówieniu towaru otrzyma informację o numerze konta, na które ma wpłacić pieniądze. To rozwiązanie jest jednak czasochłonne i niewygodne ani dla obsługującego zakupy ani dla klienta. Podobnym problemem do rozwiązania będą metody wysyłki zamówionych towarów. Standardowo otrzymujemy opcję darmowej wysyłki oraz wysyłki w stałej cenie.

  Przykładem bardziej zaawansowanej użyteczności, która mogłaby być przydatna jest analiza sprzedaży albo raportowanie wyników sprzedaży. I znowu mamy do wyboru dobranie właściwej wtyczki lub skorzystanie z umiejętności programistycznych specjalisty, który w obu przypadkach musi zadbać o zgodną współpracę nowych dodatków z pozostałymi składowymi systemu.

Czym kierować się wybierając specjalistę Wordpress?

Konfiguracja Wordpressa i jego dodatków takich jak WooCommerce wymaga wiedzy, która pozwoli stworzyć z nich wydajne i wygodne narzędzie do prowadzenia serwisu internetowego ze systemem sprzedaży online. Należy pamiętać, że dedykowane rozwiązania tworzone przez profesjonalistę mogą być wydajniejsze w przypadku bardziej rozbudowanego systemu niż gotowe motywy, czy wtyczki.

Są to doskonałe narzędzia w rękach doświadczonego specjalisty, który nie tylko utworzy system, ale również zoptymalizuje, zaktualizuje, przekaże niezbędną wiedzę do używania panelu administracyjnego oraz zapewni wsparcie techniczne w trakcie używania.WordPress jest prawie doskonałym CMS-em, ale jego utrzymanie w dobrej formie wymaga wiedzy, czasu i doświadczenia oraz narzędzi wspomagających jego ochronę.