Współczesny marketing internetowy obejmuje wiele technik i metod zwiększania efektywności sprzedaży. Istnieje wystarczająco duża ilość sposobów, aby zwrócić uwagę na firmę w internecie, przyciągnąć nowych użytkowników i zareklamować swój produkt. Ważnym narzędziem, które wykorzystuję, aby pomóc klientami w osiągnięciu kilku celów jednocześnie, jest stworzenie landing page, czyli strony docelowej. Z jej pomocą można osiągnąć doskonałe rezultaty w kilku obszarach jednocześnie – budowie marki, promocji produktu, zwiększeniu konwersji i zwiększaniu świadomości o firmie.

Konwersja i landing page

Kiedy rozpoczynam współpracę z nowym klientem, zawsze dobieram narzędzia marketingowe, które pozwolą zwiększyć popularność firmy, dotrzeć do nowych potencjalnych klientów, pokazać internautom, że firma klienta jest godna zaufania. Sprzedaż w internecie (produktów i usług) jest bezpośrednio związana z konwersją, czyli pożądane działanie klienta osiągnięte dzięki stronie internetowej (lub reklamie, postowi w mediach społecznościowych itd.). Aby zwiększyć konwersję, oferuję kompleksową usługę – tworzenie landing page.

przykłady stworzonych landing page

Czym jest strona landingowa?

Landing page to witryna, na którą trafia potencjalny klient po wykonaniu określonej akcji (kliknięcie na reklamę lub wyszukanie pozycji w Google). Z reguły strona docelowa składa się z jednej strony, na której znajdują się wszystkie potrzebne użytkownikowi informacje o produkcie lub usłudze. Strona docelowa może być jednak elementem większej witryny lub mikrostroną promującą tylko oddzielny produkt lub usługę. Głównym celem takiej strony jest zwrócenie uwagi klienta, zmotywowanie go do złożenia zamówienia. Na stronie landingowej można zaoferować użytkownikowi produkt, usługę, zachęcić do subskrypcji lub pobrania poradnika. Skuteczna strona docelowa charakteryzuje się ciekawym projektem, chwytliwym tekstem sprzedażowym, informacją o kontakcie z firmą umieszczonymi w strategicznie ważnych miejscach i call-to-action, czyli wezwaniem do działania.

Mimo że od strony technicznej programowanie strony landingowej jest łatwiejsze niż projektowanie całej strony internetowej, stworzenie strony docelowej wymaga znajomości psychologii zachowania użytkowników w internecie.

tworzenie landing page
tworzenie landing page

Zajmuję się wykonywaniem stron landingowych, które są dostosowane do różnych celów klientów. Najczęściej strona docelowa ma zachęcać do sprzedaży produktów lub usług. Taka strona musi koniecznie zawierać opis produktu, efektowne zdjęcia i oczywiście call-to-action. Treść znajdująca się na landing page odróżnia się od klasycznych artykułów informacyjnych i cechuje się charakterem reklamowym. Większość moich klientów oferuje więcej niż tylko jeden produkt lub pojedynczą usługą, dlatego projektuję strony docelowe dostosowane do potrzeb klienta.

Tworzenie landing page – dlaczego warto skorzystać z oferty?

Czas poświęcany przez potencjalnych klientów na przeglądnięcie jednej strony w internecie jest bardzo ograniczony. Z tego powodu konieczne jest błyskawicznie zdobycie jego uwagi. Stworzenie landing page zwiększa sprzedaż każdego mojego klienta. Do osiągnięcia wspólnie wyznaczonych celów wykorzystuję samodzielnie przygotowane szablony i materiały. Dzięki temu strony docelowe cechują się oryginalnością i sprawiają lepsze wrażenie niż strony tworzone na gotowych szablonach.

Projektowanie strony lądowania wymaga dbania o każdy najmniejszy szczegół. Spójność, przyjemny i estetyczny wygląd są ważne, jednak najważniejsze jest zwrócenie uwagi i zatrzymanie internauty na stronie. Programując projekt zawsze dbam o to, aby znajdująca się na nim treść była doskonałym tekstem sprzedażowym. Tekst sprzedażowy musi być prosty w odbiorze i zawierać informacje o korzyściach z posiadania produktu lub skorzystania z usługi. Dzięki temu, że łączę najciekawsze rozwiązania z wiedzą o psychologii zachowania w internecie, oferuję swoim klientom strony docelowe, które naprawdę sprzedają i zwiększają ich zyski. Kiedy wykonuję projekty dla klientów zawsze szukam najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Stworzenie landing page to kolejny krok na drodze do sukcesu firmy.

Solidnie wykonana strona internetowa to podstawa marketingu, dlatego każda firma promująca się w internecie powinna je wykorzystywać. Tworzenie landing page to jedna z podstawowych usług, dlatego zapraszam do skorzystania z mojej oferty, która obejmuje wykonanie indywidualnie stworzonego projektu strony docelowej.